• Strona główna

EmbryoGen® i BlastGenTM to specjalistyczne media używane w hodowli zarodków od pierwszej doby procedury in vitro do osiągnięcia przez zarodek etapu blastocysty. Zapewniają rozwijającym się embrionom warunki wyjątkowo bliskie naturalnym, ponieważ w swoim składzie zawierają cytokinowy czynnik wzrostu GM - CSF.

GM – CSF (Granulocyte – Macrophage Colony – Stimulating Factor) – to cytokinowy czynnik wzrostu naturalnie występujący w układzie rozrodczym kobiety gdzie pełni funkcje  regulatora procesu rozwoju zarodków. GM – CSF bierze udział w regulacji podziałów komórkowych zarodka, przez co ma istotny wpływa na stopień jego przeżywalności. U zdrowych kobiet poziom tego czynnika wzrasta regularnie w czasie ciąży. Niedobór GM – CFS może powodować nieprawidłowy wzrost łożyska i jego funkcji, a co za tym idzie wywołać poronienie.

 

Oznacza to, że obecność prawidłowego poziomu GM – CSF ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia sukcesu reprodukcyjnego.

Badania naukowe przeprowadzone na grupie 1300 pacjentek leczonych metodą in vitro przedstawiają wzrost wskaźnika implantacji zarodka o 44% wśród kobiet, u których wcześniej miała miejsce utrata ciąży.

 

Zatem wzbogacenie mediów hodowlanych o czynnik wzrostu ma na celu optymalizację ich składu w taki sposób, aby zbliżyć je do naturalnego otoczenia zarodka, zwiększyć szansę jego rozwoju i wytworzyć silniejsze oddziaływanie i komunikację „matka-zarodek” podczas bardzo wrażliwego procesu implantacji.

Prawidłowa komunikacja pomiędzy zarodkiem i endometrium jest kluczem do uzyskania ciąży klinicznej.

 

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA EmbryoGen® i BlastGenTM :

  •  podniesienie szansy na prawidłowy rozwój zarodka na skutek wytworzenia warunków najbardziej zbliżonych do środowiska żeńskich narządów rozrodczych

 

 

  • podniesienie szansy na prawidłową implantację zarodka na skutek polepszenia komunikacji pomiędzy endometrium i zarodkiem

 

 

KOMU ZALECAMY:

  • przy powtarzających się poronieniach
  • przy powtarzających się niepowodzeniach procedury in vitro
  • dla par z niepłodnością idiopatyczną (o niewyjaśnionej przyczynie niepłodności)

 

 Materiały źródłowe : ©Copyright Rovers Polska 2016, ORIGIO®